KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11482544
*
nr 1148 2544
Färgetsning
Maria, 152/165, "Thebe", motivet: 31x25
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 19:46:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 11:25:02
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik maria
-
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
*
Färgetsning
nr 1148 2544
Färgetsning
Maria, 152/165, "Thebe", motivet: 31x25
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 11:25:02 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik maria
-
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52